Bezpłatna dostawa dla zamówień powyżej 350 zł

Witaj,

Opowiem Ci krótko o mosiądzu, który króluje w mojej pracowni.. Zapewne nie raz zastanawiałaś się jak zachowuje się ten metal podczas użytkowania. Zapraszam Cię do krótkiej lektury, która rozjaśni obraz mosiądzu w Twojej głowie i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Mosiądz to stop miedzi i cynku, nie zawiera niklu, nie uczula. Ulega naturalnemu procesowi utleniania (ciemnieje przy kontakcie z powietrzem), nabiera głębszego koloru, dla niektórych to atut i wręcz uwielbiają to oblicze mosiądzu.

Znaczna część moich wyrobów jest lakierowana, co chroni powierzchnię przed utlenianiem. Natomiast produkty, które nie są pokryte lakierem można czyścić co jakiś czas miękką ściereczką przeznaczoną do pielęgnacji mosiądzu, złota i srebra lub potraktować preparatem do pielęgnacji srebra i mosiądzu.

Biżuteria lubi najbardziej kiedy przechowujesz ją w opakowaniu, pozwoli to dłużej cieszyć się jej blaskiem. Nie lubi wody, chemikaliów, dlatego nie zalecam kąpać się w biżuterii z mosiądzu, unikaj również jej kontaktu z perfumami.

Jeśli nie możesz poradzić sobie sama z wyczyszczeniem biżuterii lub potrzebujesz rady – napisz do mnie, chętnie Ci pomogę : )

Ściskam,

Paulina